informacje

Straw85

domy zgodne z naturą

Straw85

rzut

Opis

Straw85

Straw 85 to budynek parterowy zaprojektowany dla 3-5 osobowej rodziny. Bryła prosta z dachem dwuspadowym i elewacja drewnianą nawiązującą do sielskich klimatów. Do domu wchodzimy przez wiatrołap, w którym uwzględniono miejsce na szafę. W budynku umieszczono 3 sypialnie, łazienkę z miejsce na WC, umywalkę, wannę oraz prysznic. Dużym atutem tego projektu jest pomieszczenie techniczne z osobnym wyjściem na ogród. W pomieszczeniu technicznym znajduję się rozdzielnia elektryczna, bojler, rekuperator, miejsce na pralkę oraz dodatkową WC i umywalkę. Strefa dzienna to dobrze naświetlony salon ze strefą jadalną, otwartą kuchnią, do której przylega bardzo praktyczna spiżarnia. Usytuowany w salonie kominek zapewni ciepło w chłodniejsze dni.

Ekologiczne rozwiązanie

Naturalnym surowcem do produkcji płyt VestaEco są włókna lignocelulozowe występujące w roślinach zbóż jednorocznych takich jak pszenica czy żyto. W swojej strukturze są bardzo podobne do włókien drzewnych a dodatek naturalnej celulozy, pochodzącej z recyklingu pozwala wzmocnić wiązania między nimi.

Paroprzepuszczalność

Dzięki budowie z włókien lignocelulozowych są materiałem otwartym dyfuzyjnie, który w naturalny sposób oddaje na zewnątrz nadmiar wilgoci. Paroprzepuszczalność włókien zapewnia, że pomieszczenia są suche, łatwiej je ogrzać a przede wszystkim zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii, które są przyczyną wielu chorób i alergii.

Naturalne Ciepło

Izolacyjne płyty dzięki zawartym w swojej strukturze włóknom lignocelulozowym są doskonałym izolatorem ciepła, dlatego zimą zapewniają odpowiednią temperaturę pomieszczeń przy niewielkich kosztach ogrzewania, jednocześnie latem ochronią przed gorącem zapewniając chłodne schronienie.

kominek

Ciepło

cisza

Cisza

1 (2)

Natura